Яку техніку обрати фермеру в Україні?

26.05.2024

Останнім часом з появою значної кількості малих і середніх фермерських господарств придбання мінітехніки в Україні стає усе більш актуальним. Якщо минитракторы і мотоблоки вже давно стали робочими машинами для невеликих фермерських господарств, то мінікомбайн для українського фермера ще значною мірою дивина, до якої уважно придивляються, але небагато наважуються купити. Проте, із зростанням цін на послуги зі збору урожаю і оренди комбайнів, попит і мінікомбайни в Україні стабільно росте з року в рік і цю техніку все частіше можна зустріти в невеликих і середніх фермерських господарствах.

Які переваги і недоліки купівлі мінікомбайна для свого господарства?

По-перше, демократична ціна. Ціни на нові компактні зернозбиральні комбайни коливаються в межах 40-50 тис. доларів, а якщо розглядати бу сегмент, то можна знайти пропозиції в межах 8-15 тис., що цілком доступно для багатьох малих фермерів.

По-друге, наявність власного комбайна дозволяє не залежати від тарифів на оренду або послуги збору, що надаються сервісними компаніями.

Третій важливий чинник — гнучкий графік роботи по прибиранню, коли прибираєш не тоді, коли з’явиться вільне вікно у сервісної компанії, а коли дозволяє погода і підійшли агротехнічні терміни.

І наостанок, за рахунок можливості надання додаткових послуг зі збирання врожаю приватним особам або сусіднім фермерським господарствам такий комбайн швидко окупається і починає вже буквально на другий рік працювати на прибуток.

З недоліків можна виділити наступні:

  • необхідність самостійного ремонту і обслуговування;
  • пошук потрібної підвісної техніки, що не завжди просто під такі моделі комбайнів.

Кожна з цих проблем не буде істотною, якщо звернутися в такі компанії, як Intagro Group, які можуть виготовити більшість запасних частин і жниварки під задану ширину захоплення техніки, заздалегідь знявши потрібні розміри з виїздом фахівців на місце.

Які жниварки підходять під міні комбайни

Залежно від марки і моделі компактних комбайнів вони можуть комплектуватися як жниварками від вендора, так і інших виробників. Наприклад, комбайни моделі Claas Compact 20/25/30 комплектують зерновими жниварками власного виробництва з шириною захоплення 2,5-2,7м.

Подібні жниварки можуть бути виготовлені за замовленням іншими виробниками, або дообладнуватися рапсовими столами або приставками для збору сої і гороху, які можуть бути виготовлені за замовленням і монтуватися на стандартні зернові жнива, незалежно від її ширини. Цю тенденцію вже активно «підхопили» азіатські виробники, що пропонують великий модельний ряд зернових і кукурудзяних жаток для прибиральної мінітехніки. Українські виробники жаток, як INTAGRO, також включилися в цей процес і мають напрацювання в розробці моделей соняшникових жаток і приставок для рапсу і сої для компактних комбайнів з європейським рівнем якості.

Перспективи розвитку ринку компактної прибиральної техніки в Україні

З введенням земельної реформи і збільшенням цін на продукти харчування все більше людей бажають вилучити свій пай з оренди і вести власне господарство. Прогнозована кількість невеликих фермерських господарств найближчими роками збільшуватиметься, а відповідно, попит на якісні мініжнива техніку також матиме тенденцію до стійкого зростання.

Відповідно, вже сьогодні вітчизняні виробники сільгосптехніки для збирання врожаю повинні активно розробляти моделі жаток, рапсових столів, соєвих приставок, а також візків для транспортування для компактних комбайнів, щоб бути готовими забезпечити такий попит.

НАШІ КОНТАКТИ

Адреса

Україна

м.Біла Церква,
б-р Михайла Грушевського, 15

м. Кременчуг,
вул. Салганна, 16

ВІДДІЛ ПРОДАЖІВ

ВІДДІЛ ПОСТАЧАННЯ